This site uses cookies and other tracking technologies to assist with navigation and your ability to provide feedback, analyse your use of our site and services and assist with our promotional and marketing efforts. You can read more about this in our Privacy Policy.
HPE ProLiant DL325 Gen10 server AMD EPYC 7443P 2.85 GHz 32 GB DDR4-SDRAM
xOut of Stock
Contact your account manager
- HPE ProLiant DL325 Gen10
- 2.85 GHz
- 7443P
- 32 GB
- DDR4-SDRAM
| Processor family | AMD EPYC |
|---|---|
| Internal memory type | DDR4-SDRAM |
| Internal memory | 32 GB |
| SKU | P38480-B21 |
| EAN | 0190017484990 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Out of Stock |
| Product Family | ProLiant |
| Product Series | DL |
| Processor | |
|---|---|
| Processor cache | 128 MB |
| Processor frequency | 2.85 GHz |
| Processor boost frequency | 4 GHz |
| Number of processors installed | 1 |
| Processor model | 7443P |
| Processor manufacturer | AMD |
| Processor family | AMD EPYC |
| Memory | |
| Internal memory | 32 GB |
| Memory layout (slots x size) | 1 x 32 GB |
| Internal memory type | DDR4-SDRAM |
| Storage | |
| Optical drive type | No |
| Number of HDDs supported | 8 |
| Graphics | |
| On-board graphics card | Yes |
| Network | |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet interface type | Gigabit Ethernet |
| Optical drive | |
|---|---|
| Optical drive type | No |
| Design | |
| Optical drive type | No |
| Performance | |
| Harmonized System (HS) code | 84714100 |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84714100 |
| Technical details | |
| Ethernet interface type | Gigabit Ethernet |
| Weight & dimensions | |
| Width | 434.6 mm |
| Weight | 12 kg |
| Height | 42.9 mm |
| Depth | 644.3 mm |
HPE ProLiant DL325 Gen10. Processor family: AMD EPYC, Processor frequency: 2.85 GHz, Processor model: 7443P. Internal memory: 32 GB, Internal memory type: DDR4-SDRAM, Memory layout (slots x size): 1 x 32 GB. Ethernet LAN
| Processor | |
|---|---|
| Processor cache | 128 MB |
| Processor frequency | 2.85 GHz |
| Processor boost frequency | 4 GHz |
| Number of processors installed | 1 |
| Processor model | 7443P |
| Processor manufacturer | AMD |
| Processor family | AMD EPYC |
| Memory | |
| Internal memory | 32 GB |
| Memory layout (slots x size) | 1 x 32 GB |
| Internal memory type | DDR4-SDRAM |
| Storage | |
| Optical drive type | No |
| Number of HDDs supported | 8 |
| Graphics | |
| On-board graphics card | Yes |
| Network | |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet interface type | Gigabit Ethernet |
| Optical drive | |
|---|---|
| Optical drive type | No |
| Design | |
| Optical drive type | No |
| Performance | |
| Harmonized System (HS) code | 84714100 |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84714100 |
| Technical details | |
| Ethernet interface type | Gigabit Ethernet |
| Weight & dimensions | |
| Width | 434.6 mm |
| Weight | 12 kg |
| Height | 42.9 mm |
| Depth | 644.3 mm |
