This site uses cookies and other tracking technologies to assist with navigation and your ability to provide feedback, analyse your use of our site and services and assist with our promotional and marketing efforts. You can read more about this in our Privacy Policy.
Hama Negative Sleeves, 24 x 36 mm, Glassine matt photo album 7 sheets
xOut of Stock
Contact your account manager
- Negative Sleeves
- 24 x 36 mm
- Glassine matt
| SKU | 00002251 |
|---|---|
| EAN | 4007249022516 |
| Manufacturer | Hama |
| Availability | Out of Stock |
| Features | |
|---|---|
| Media size (1 slide) | 24 x 36 mm |
| Media sheets per package | 100 sheets |
| Maximum capacity | 7 sheets |
| Technical details | |
| Media size (1 slide) | 24 x 36 mm |
| Media sheets per package | 100 sheets |
| Maximum capacity | 7 sheets |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Package width | 357 mm |
| Package depth | 278 mm |
| Package height | 24 mm |
| Package weight | 695 g |
| Width | 260 mm |
| Height | 310 mm |
| Packaging data | |
| Package width | 357 mm |
| Package depth | 278 mm |
| Package height | 24 mm |
| Package weight | 695 g |
Highlights
- Glassine, dull.
- Sheetsize: 260 x 310 mm.
- for large ringbinders.
- contents: 100 sheets.
- Glassine, dull.
- Sheetsize: 260 x 310 mm.
- for large ringbinders.
- contents: 100 sheets.
| Features | |
|---|---|
| Media size (1 slide) | 24 x 36 mm |
| Media sheets per package | 100 sheets |
| Maximum capacity | 7 sheets |
| Technical details | |
| Media size (1 slide) | 24 x 36 mm |
| Media sheets per package | 100 sheets |
| Maximum capacity | 7 sheets |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Package width | 357 mm |
| Package depth | 278 mm |
| Package height | 24 mm |
| Package weight | 695 g |
| Width | 260 mm |
| Height | 310 mm |
| Packaging data | |
| Package width | 357 mm |
| Package depth | 278 mm |
| Package height | 24 mm |
| Package weight | 695 g |






