This site uses cookies and other tracking technologies to assist with navigation and your ability to provide feedback, analyse your use of our site and services and assist with our promotional and marketing efforts. You can read more about this in our Privacy Policy.
HPE Networking 58x0AF 650W AC Power Supply
In Stock
16 available
- 58x0AF 650W AC Power Supply
| SKU | JC680A |
|---|---|
| EAN | 0887111209689 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | In Stock |
| Features | |
|---|---|
| Product type | Power supply |
| Internal | Yes |
| Compatibility | HP 5800 HP 5820 HP 5830 HP 5900 HP 5920 |
| Product colour | Silver |
| Harmonized System (HS) code | 85177900 |
| Colour | |
| Product colour | Silver |
| Technical details | |
| Internal | Yes |
| Compatibility | HP 5800 HP 5820 HP 5830 HP 5900 HP 5920 |
| Power | |
|---|---|
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| Total power | 650 W |
| Performance | |
| Compatibility | HP 5800 HP 5820 HP 5830 HP 5900 HP 5920 |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85177900 |
Provides redundant and supports load sharing power if added as the second power supply.
| Features | |
|---|---|
| Product type | Power supply |
| Internal | Yes |
| Compatibility | HP 5800 HP 5820 HP 5830 HP 5900 HP 5920 |
| Product colour | Silver |
| Harmonized System (HS) code | 85177900 |
| Colour | |
| Product colour | Silver |
| Technical details | |
| Internal | Yes |
| Compatibility | HP 5800 HP 5820 HP 5830 HP 5900 HP 5920 |
| Power | |
|---|---|
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| Total power | 650 W |
| Performance | |
| Compatibility | HP 5800 HP 5820 HP 5830 HP 5900 HP 5920 |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85177900 |
You may also be interested in
| Product |
Popular
HPE Networking 58x0AF 650W AC Power Su...
Login for pricing
|
Bestseller
HPE Aruba Networking X372 54VDC 1050W...
Login for pricing
|
Hot Product
Cisco PWR-C5-125WAC= network switch co...
Login for pricing
|
Recommended
Cisco PWR-C6-125WAC= network switch co...
Login for pricing
|
New
Cisco PWR-C6-600WAC= network switch co...
Login for pricing
|
NETGEAR APS2000Wv1 network switch comp...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
JC680A
|
JL087A
|
PWR-C5-125WAC=
|
PWR-C6-125WAC=
|
PWR-C6-600WAC=
|
APS2000W-100NES
|
| Manufacturer |
HPE
|
HPE
|
Cisco
|
Cisco
|
Cisco
|
Netgear
|
| Product type |
Power supply
|
Power supply
|
Power supply
|
Power supply
|
Power supply
|
Power supply
|






