This site uses cookies and other tracking technologies to assist with navigation and your ability to provide feedback, analyse your use of our site and services and assist with our promotional and marketing efforts. You can read more about this in our Privacy Policy.
HPE Gen10 1U SFF Easy Install Rail Kit
In Stock
21 available
- Gen10 1U SFF Easy Install Rail Kit
| SKU | 874543-B21 |
|---|---|
| EAN | 0190017157566 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | In Stock |
| Features | |
|---|---|
| Compatibility | HPE 1U Gen10 |
| Weight & dimensions | |
| Width | 12.7 mm |
| Weight | 2.06 kg |
| Height | 44.5 mm |
| Depth | 698.5 mm |
| Technical details | |
|---|---|
| Compatibility | HPE 1U Gen10 |
| Weight (imperial) | 2.06 kg (4.54 lbs) |
| Other features | |
| Weight (imperial) | 2.06 kg (4.54 lbs) |
.
| Features | |
|---|---|
| Compatibility | HPE 1U Gen10 |
| Weight & dimensions | |
| Width | 12.7 mm |
| Weight | 2.06 kg |
| Height | 44.5 mm |
| Depth | 698.5 mm |
| Technical details | |
|---|---|
| Compatibility | HPE 1U Gen10 |
| Weight (imperial) | 2.06 kg (4.54 lbs) |
| Other features | |
| Weight (imperial) | 2.06 kg (4.54 lbs) |
You may also be interested in
| Product |
Hot Product
HPE Gen10 1U SFF Easy Install Rail Kit
Login for pricing
|
APC Horizontal Cable Organizer 2U w/pa...
Login for pricing
|
Bestseller
APC Horizontal Cable Organizer 1U
Login for pricing
|
Popular
APC Smart-UPS 4-Post Rackmount Rails
Login for pricing
|
Recommended
StarTech.com 4U Black Steel Storage Dr...
Login for pricing
|
APC NetShelter SX 600mm/750mm Stabiliz...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
874543-B21
|
AR8428
|
AR8425A
|
SU032A
|
4UDRAWER
|
AR7700
|
| Manufacturer |
HPE
|
APC
|
APC
|
APC
|
StarTech.com
|
APC
|
| Type |
N/A
|
Cable management panel
|
Cable management panel
|
Rack rail
|
Rack shelf
|
Rack plate
|







