This site uses cookies and other tracking technologies to assist with navigation and your ability to provide feedback, analyse your use of our site and services and assist with our promotional and marketing efforts. You can read more about this in our Privacy Policy.
Panasonic CF-VEB331U laptop dock/port replicator Docking Black
In Stock
6 available
- Port Replicator for CF-33
- 4x USB 2.0
- 2x USB 3.0
- 2x RJ-45
- 1x HDMI
- Expansion Bus Connector 24-pin
- USB 2.0 × 4 / USB 3.0 × 2; 2 x RJ-45; 1 x HDMI
- Mini Dsub 15-pin female (Analog interface)
- Dsub 9-pin male
| Product colour | Black |
|---|---|
| SKU | CF-VEB331U |
| EAN | 0885170305540 |
| Manufacturer | Panasonic |
| Availability | In Stock |
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 2 |
| USB 2.0 ports quantity | 4 |
| Serial ports quantity | 1 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 2 |
| HDMI ports quantity | 1 |
| VGA (D-Sub) ports quantity | 1 |
| Microphone in | No |
| Headphone outputs | 0 |
| Connectivity technology | Docking |
| Network | |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 2 |
| Performance | |
| On/off switch | Yes |
| Product colour | Black |
| Card reader integrated | No |
| Brand compatibility | HP |
| Compatibility | CF-33 |
| Cable lock slot | Yes |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Technical details | |
| Product colour | Black |
| Brand compatibility | HP |
| Compatibility | CF-33 |
| Cable lock slot | Yes |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
| Storage | |
| Card reader integrated | No |
| Power | |
|---|---|
| Power source type | DC |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 1.6 kg |
| Width | 360 mm |
| Depth | 189 mm |
| Height | 50 mm |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Cable lock slot | Yes |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
Desktop Dock, fits for: Toughbook 33 (with keyboard)
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 2 |
| USB 2.0 ports quantity | 4 |
| Serial ports quantity | 1 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 2 |
| HDMI ports quantity | 1 |
| VGA (D-Sub) ports quantity | 1 |
| Microphone in | No |
| Headphone outputs | 0 |
| Connectivity technology | Docking |
| Network | |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 2 |
| Performance | |
| On/off switch | Yes |
| Product colour | Black |
| Card reader integrated | No |
| Brand compatibility | HP |
| Compatibility | CF-33 |
| Cable lock slot | Yes |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Technical details | |
| Product colour | Black |
| Brand compatibility | HP |
| Compatibility | CF-33 |
| Cable lock slot | Yes |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
| Storage | |
| Card reader integrated | No |
| Power | |
|---|---|
| Power source type | DC |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 1.6 kg |
| Width | 360 mm |
| Depth | 189 mm |
| Height | 50 mm |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Cable lock slot | Yes |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
You may also be interested in
| Product |
Popular
Panasonic CF-VEB331U laptop dock/port...
Login for pricing
|
Recommended
Targus DOCK570EUZ laptop dock/port rep...
Login for pricing
|
Hot Product
Lenovo 40B00300EU laptop dock/port rep...
Login for pricing
|
Belkin Thunderbolt 4 Dock Pro Wired Bl...
Login for pricing
|
New
Kensington SD5000T5 EQ Thunderbolt 5 T...
Login for pricing
|
Bestseller
DELL SD25TB5 Wired Thunderbolt 5 Black
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
CF-VEB331U
|
DOCK570EUZ
|
40B00300EU
|
INC006VFSGY
|
K35201EU
|
DELL-SD25TB5
|
| Manufacturer |
Panasonic
|
Targus
|
Lenovo
|
Belkin
|
Kensington
|
DELL
|
| Product colour |
Black
|
Black
|
N/A
|
Black
|
N/A
|
Black
|






